Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biblické příběhy ve škole

Biblické příběhy

i v letošním školním roce nabízíme zájmový kroužek pro školní děti:

 

Mami, kdo to byl Noe a proč stavěl tu velkou loď?“

Tati, proč Jonáše spolkla velryba? A může spolknout i mě?“

 

Ve škole, v televizi, na internetu, v knize, zkrátka kdekoli se jména jako Noe, Jonáš, Abrahám, Mojžíš, Ježíš, Petr a Pavel, Máří Magdaléna mohou mihnout a zmínka o jejich příbězích upoutat pozornost. Dříve by většina lidí uměla dětem tyto příběhy vyprávět. Dnes už tomu tak často není.

 

Myslíme si, že je škoda, když jsou děti o tyto příběhy ochuzeny, neboť příběhy z Bible tvořily a stále tvoří naši evropskou i českou kulturu a mnoha generacím našich předků pomáhaly lépe porozumět lidskému životu. Rádi bychom v rámci zájmového kroužku BIBLICKÉ PŘÍBĚHY děti s některými příběhy z Bible seznámili. Chceme jim je vyprávět a povídat si o nich. Při jednotlivých hodinách si budou děti také vyrábět drobné předměty (např. papírová zvířátka) nebo spolu hrát krátké hry. Naším cílem je podpořit u dětí tvořivost, rozvíjet jejich emoce i vnímavost pro takové hodnoty a vlastnosti, jakými jsou odvaha, vytrvalost, trpělivost, ohleduplnost, kamarádství, úcta, ochota pomoci. Naším cílem není vedení k náboženské víře, ale seznámení s příběhy z Bible s důrazem na jejich obecně lidské hodnoty.

 

Pokud byste si přáli více informací o kroužku BIBLICKÉ PŘÍBĚHY či o nás, kteří jej povedeme, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi setkáme i osobně.

 

Příspěvky

ZŠ Táborská

31. 8. 2015

Srdečně zveme vaše děti či vnoučata do našeho zájmového kroužku, který jsme otevřeli počátkem října v ZŠ Táborská.